YouTube 1 Milyon İzlenme Kaç Para 2022? - İnternetin Ansiklopedisi, Bilgi Kaynağı, Bilgi Bloğu

YouTube 1 Milyon İzlenme Kaç Para 2022?

YouTube para nasıl hesaplanır? Bu soru sosyal medya kullanarak para kazanmak isteyen herkesin aklında bulunur. Zira internet planlı ve projeli olarak kullanırsa para kazanma seçeneklerini de bulundurur. Bunlardan bir tanesi de YouTube’dur. Eğer platform tarafından sağlanan İş Ortaklığı Programına başvuru yaparsanız, izlenme oranlarınıza göre bir gelir elde edebilirsiniz. Ancak bunun için bazı şartlar da vardır. Başvuru işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için 1,000 takipçi ve 4,000 saat izlenme gibi durumların yerine getirilmesi gerekir.  YouTube aracılığıyla para kazanmak istiyorsanız, seçeneklerinizden bir diğeri de reklamlardır. Eğer güçlü bir kanala sahipseniz, firmalara kendilerini ya da ürünlerini tanıtmak üzere başvurabilirsiniz. Böylece bir gelir kazanabilirsiniz. Peki 2022 yılında YouTube 1 Milyon İzlenme Kaç Para?

Youtube 1 Milyon İzlenme Kaç Para 2022?

YouTube 1 Milyon İzlenme Kaç Para
Youtube 1 Milyon Gösterim Kazancı

YouTube 1 milyon izlenme kaç para Türkiye sıklıkla sorulsa da bu nedenle kesin fiyatlar yer almamaktadır. Ancak bazı hesaplama yöntemleri bulunuyor.

 • 1,000 izlenme başına 0,5 ile 5 Amerikan doları kazanılmaktadır. Ancak kur fiyatları da burada önemli bir etkendir.
 • İzlenme alınan ülkelerin 1000 gösterim başına maliyetleri değişmektedir. Bu durum, her YouTuber için YouTube izlenme ücretleri 2022 durumunun değişmesine neden olur.

Diğer taraftan rakamsal olarak konusmak gerekirse iyi bir Youtuber 1 milyon gösterime ortalama 2 bin ile 40 bin dolar arası kazanç elde eder. Burada temel etken kanal türü ve kalitesidir.

YouTube 1 Milyon İzlenme Ne Kadar Eder?

YouTube izlenme ücretleri 2022 yılında da birçok kişi tarafından merakla takip edilmektedir. Zira her geçen platform, para kazanma amacıyla kullanılmaktadır. Yeni içerik üreticileri bu nedenle ne kadar elde edebileceklerini sıklıkla düşünmektedir. Bu noktada kazançlar,

 1. Kanalın aktiflik durumu,
 2. Paylaşım oranları,
 3. Beğeni sayısı,
 4. Kaç izlenme geldiği gibi durumlara göre değişmektedir.

Bunun yanı sıra içeriklerin kategorisi de değişmesine bir sebeptir.

YouTube Para Kazanma İçin Kaç Video Gerekir?

YouTube kaç videodan sonra para kazanılır? Platform aracılığıyla bir gelir elde etmek istiyorsanız, temel olarak kaç video paylaştığınızın önemi yoktur. İş Ortağı olabilmeniz için şu şartlar vardır;

 1. Kanalın İş Ortaklığı Programı politikasına uygun olması
 2. Kanalda 1,000 üzeri abone olması
 3. Son 12 ayda 4,000 saat üzeri izlenmenin olması
 4. Google AdSense hesabının bulunması

Dolayısıyla abone ve izlenme şartını sağlıyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Ancak platform inceleme yaptığı için birden fazla video olması, düzenli paylaşımların da mevcudiyeti tavsiye edilmektedir. Kanalın tüm şartlara sahip olması, kesin olarak kabul edileceğinizi göstermez.

YouTube İş Ortağı Nasıl Olunur?

YouTube para kazanma aktif ama nasıl alınır? Eğer izlenme ve abone koşullarını sağlıyorsanız, İş Ortaklığı başvurusu aktif hale gelir. Ne var ki daha önce kullanmamışsanız, ne yapmanız gerektiğini bilmemeniz muhtemeldir. Bu noktada şu aşamaları takip ederseniz çözüm bulabilirsiniz;

 1. YouTube hesabınızı açın.
 2. İçerik stüdyosu ekranına gidin.
 3. Sol tarafta yer alan ekrandan kanala tıklayın.
 4. Durum ve özellikleri seçtikten sonra para kazanma üzerine gelin.
 5. Etkinleştir üzerine tıklayın.

Ardından yalnızca ekranda gösterilen adımları kontrol etmeniz kalır. Böylece tüm işlemler sorunsuzca tamamlanır. Başvurduktan sonra beklemeniz yeterlidir.

YouTube Reklamlardan Para Kazanma Nasıl Olur?

YouTube içerisinde bulunan reklamlar, para kazanmak için seçeneklerinizden yalnızca bir tanesidir. Burada ilk olarak YouTube 10 dakika kuralı nedir hakkında bilgi almanız gerekir. Platform başlangıçta 10 dakika uzunluğunda olan videoların ortasına reklam eklenmesine izin vermiştir.

Ancak sonradan bu süre 8 dakikaya indirilmiştir. Reklamlar sayesinde, tıklama başına bir gelir elde edebilirsiniz. Burada tıkanan sayı maliyetle çarpılarak kazanç belirlenir. İzlenme başına tutarda ise bir kişinin, reklamı minimum 30 saniye izlemesi gerekir.

Eğer YouTuber olmak ve böylece para kazanmak istiyorsanız, reklam türleri hakkında bilgi sahibi olmanız da şarttır. Böylece daha iyi sonuçlar almanız mümkündür.

Yorum yapın