İnstagram'da Hikayelere Gizli Olarak Bakmak 2022 - İnternetin Ansiklopedisi, Bilgi Kaynağı, Bilgi Bloğu

İnstagram’da Hikayelere Gizli Olarak Bakmak 2022

İnstagram’da Hikayelere Gizli Olarak Bakmak nasıl yapılır? Instagram, sahip olduğu gelişmiş özellikler sayesinde birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Her ne kadar sadece 24 saat aktif kalsalar da, hikayeler anı yansıtmaları sebebiyle yoğun olarak kullanılır.

Eğer bir kişinin hikaye paylaşımlarını görmek istiyorsanız, ana sayfada bulunan bölümden bakmanız yeterlidir. Ancak bilindiği üzere bu durum karşı tarafa görüldü bilgisi atar. Böylece hikayenin sahibi, sizin paylaşıma bakıp bakmadığınızı anlayabilir.

Dolayısıyla birçok kişi farklı sebeplerle hikayelere görülmeden bakma yöntemlerini inceler. Bunun için platform içinde kullanabileceğiniz pratik bir yöntem vardır. Üçüncü parti uygulamaları ve siteleri ve bu seçenekleri sunsa da güvenilirlik bir soru işareti olduğu için dikkatli olunmalı, sorumluluğun size ait olduğu unutulmamalıdır.

Instagram’da Hikayeler Gizli Olarak Nasıl İzlenir?

İnstagram'da Hikayelere Gizli Olarak Bakmak
İnstagram’da Hikayelere Gizli Olarak Bakmak

Instagram hikayeleri otomatik olarak görünür durumdadır. Dolayısıyla isteğe göre görüldü bilgisi kapatılamaz. Ancak Instagram story izleyip görünmeme istiyorsanız, pratik bir çözüm vardır. Burada temel mantık, platformun internet aracılığıyla çalışmasına dayanır.

Bunun için ilk olarak Instagram’a giriş yapmanız gerekir. Ardından birkaç saniye geçip ekran yüklendikten sonra internet kapatılır. Böylece her şey yüklendiği için hikayelere girdiğinizde izlemeniz mümkündür.

Sizin internet bağlantınız olmadığı için, görüldü bilgisi böylece karşı tarafa iletilmez. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken konu, interneti açmadan önce profilinizden tamamen çıkmadır. Ardından internet aktif hale getirilebilir.

Eğer farklı çözümler de arıyorsanız, sahte bir hesap her zaman açabilirsiniz. Böylece karşı taraf sizin görüntülediğinizi fark etse bile gerçek kimliğinizi anlamayacaktır. Dolayısıyla istediğiniz çözümler bulunabilir.

Ancak Instagram story izleyip görünmeme istiyorsanız, bu noktada dikkat etmeniz gereken karşı hesabın gizli olmamasıdır. Eğer gizliyse hikayeler görüntülenemeyeceği için arkadaş olarak eklemeniz gerekecektir.

İnstagram’da Hikayelere Gizli Olarak Bakmak Uygulama ve Siteleri

Instagram günümüzde oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Dünya çapında yaygın kullanılması ve sevilmesi, zaman içerisinde üçüncü parti uygulamaların gelişmesine de olanak sunmuştur. Bunlar platform tarafından desteklenmediği için dikkatli olmak şarttır.

Söz konusu seçenekler farklı konularda olanaklar sunmaktadır. Instagram story izleyip görünmeme de bunlar arasındadır. Bu konuda bazı seçenekleriniz,

  1. InstaSaved,
  2. StoriesWatch,
  3. Story Saver for Instagram gibidir.

Bunların ilk ikisi bir web sitesi olduğu için hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde geçerlidir. Sonuncusu ise yine her sistemde geçerli bir aplikasyondur.

InstaSaved ile Hikayeleri Gizlice Görme

Instagram story izleyip görünmeme her ne kadar platformun kendi içinde basit şekilde yapılsa da bazı kullanıcılar üçüncü parti uygulamalara, sitelere de bakmaktadır. Bu açıdan yapılabilecek birçok tercih yer almakta olup InstaSaved bunlardan bir tanesidir.

Bu kapsamda kendi sitesine girdikten sonra gördüğünüz boş alana takip ettiğiniz, hikayesini de izlemek istediğiniz kullanıcı adı yazılır. Ardından da gerek izlemeniz gerekse cihazınıza indirmeniz mümkündür.

StoriesWatch ile Hikayeleri Gizlice Görme

Instagram’da gizlice hikayeye bakmak için yapabileceğiniz bir diğer tercih de StoriesWatch adlı sitedir. Bu da üçüncü parti uygulamalar arasındadır.

Eğer bunu kullanmak istiyorsanız, yine temel olarak hikayesini görmek istediğiniz kullanıcının adını yazmanız yeterlidir. Ardından hemen görmeniz mümkündür.

Story Saver for Instagram ile Hikayelere Bakma

Instagram Story izleyip görünmeme istiyorsanız, çözümlerinizden bir diğeri de Story Saver for Instagram’dır. Bu bir üçüncü parti uygulaması olup hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılabilir.

Ancak uygulama sizden giriş yapmanızı gerektirebilir. Dolayısıyla dikkatli olmanız şarttır. Giriş yapmanız ardından, platformda bulunan hikayeleri görebilirsiniz. Buna hesabınızda ekli olmayan kişiler de dahil olabilir.

Yorum yapın