İnstagram Şifre Yenileme - İnstagram Şifremi Unuttum - İnternetin Ansiklopedisi, Bilgi Kaynağı, Bilgi Bloğu

İnstagram Şifre Yenileme – İnstagram Şifremi Unuttum

Instagram şifre sıfırlama nasıl yapılır? Günümüzde birçok insanın internet ortamında kullanıldığı birden fazla şifre vardır. Her ne kadar kullanıcı adları kolay hatırlanabilir yapıda olsa da şifreler sıklıkla unutulur. Bu gibi durumlarda insanlar doğal olarak endişelenmektedir. Zira hesap size ait bile olsa, şifrenizi girmezseniz erişim de gerçekleştiremezseniz. Bu durum bir sosyal medya platformu olan Instagram için de geçerlidir. Ancak şifreler kolay bir şekilde unutulabildiği için sıfırlama işlemlerinin yapılması da mümkündür. Ne yapacağınızı biliyorsanız, saniyeler içerisinde yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra şifrenizi biliyor ancak herhangi bir sebeple değiştirmek istiyorsanız, platform üzerinden gerekli işlemleri kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. İşte sizlere İnstagram Şifre Yenileme hakkında bilmeniz gerekenler.

Instagram Şifresi Nasıl Yenilenir?

İnstagram Şifre Yenileme
İnstagram Şifre Yenileme

Instagram’a yeni kayıt olanlar, Instagram şifre sıfırlama işlemlerini bilmediği için zor olduğunu düşünebilir. Ancak şifreler her insan tarafından unutulabilir. Bu nedenle çözümler de basit bir yapıya sahiptir. Eğer şifrenizi unutmuşsanız, yeni bir tane almak için şu işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

 1. Instagram’ın resmi adresine giriş yapın.
 2. Daha önce kullanmışsanız, Facebook ile giriş yap üzerine tıklayın.
 3. Eğer Instagram hesabınız Facebook’tan bağımsız kurulmuşsa şifreni mi unuttun üzerine tıklayın.
 4. Gelen ekranda telefon numaranızı yazın. Gelen SMS kodunu ilgili alana yazın.

Ardından tek yapmanız gereken yeni bir şifre belirlemedir. Böylece kısa sürede çözüm almanız mümkündür. Eğer telefon numaranızı yazmamışsanız, cep telefonu yerine e-mail de kullanarak bu işlemleri yapabilirsiniz.

Şifre sıfırlama maili, platforma hangi hesabı tanımlamışsanız oraya gönderilecektir. Eğer Instargam şifremi ve e-postamı unuttum diyorsanız, telefon numarası ile çözüm bulabilirsiniz.

Instagram Şifresi Nasıl Yenilenir?

Instagram şifre yenileme nasıl yapılır? Instagram, kullanıcılarına şifrelerini yenileme olanağı sunmaktadır. Eğer şifrenizi değiştirme zamanının geldiğini düşünüyorsanız, bilgisayardan şu işlemleri yaparak yeni bir tane oluşturabilirsiniz;

 1. Instagram resmi adresini açın.
 2. Sağ üstte bulunan profil simgesine dokunun.
 3. Ayarlar sekmesine geldikten sonra şifreyi değiştirme menüsüne gelin.

Bundan sonra sadece mevcut şifrenizi yazmanı gerekir. Yeni parolanızı da girdikten sonra bu işlemler tamamlanır. Eğer Instagram yeni şifre alma işlemlerini telefondan yapmak istiyorsanız, şu işlemler takip edilebilir;

 1. Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.
 2. Sağ alt köşeden profil ekranını açın.
 3. Sağ üst köşeden menü alanına girin.
 4. Ayarlar, güvenlik, şifre yolunu takip edin.
 5. Bundan sonra yine mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girmeniz yeterlidir. Ardından onay vererek tüm işlemler tamamlanır.

Instagram Şiflerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Instagram şifre sıfırlama ve yenileme işlemleri kolay olsa da dikkatli olunmalıdır. Zira hesabınızın daha fazla güvenli olmasını istiyorsanız, öncelikle güçlü bir parola seçmeniz gerekir. Bunun içinde kişisel bilgilerinizin bulunmaması, sevdiğiniz şeylere ve hobilerinize yer verilmemesi önerilir.

Zira bir kişi sizi tanıyorsa, bu gibi bilgiler hesabınızda güvenlik sorunları oluşturabilir. Ayrıca şifreleriniz, kimse ile paylaşılmamalıdır.

Yorum yapın