İnstagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır? - İnternetin Ansiklopedisi, Bilgi Kaynağı, Bilgi Bloğu

İnstagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? Günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram, her geçen gün büyümekte, geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır.

Ancak buna karşılık artık hesaplarını kullanmak istemeyenler de mevcuttur. Bu gibi durumlarda kalması yerine silinmesi sıklıkla araştırılmaktadır. Lakin bunun yerine dondurmak, daha avantajlı bir işlemdir.

Zira hesabınızı silmek üzere işaretler, 30 gün boyunca da bir işlem yapmazsanız sonrasında kalıcı olarak silinecektir. Böylece verileriniz de gelmemek üzere kaybolur. Lakin hesabınızı dondurursanız, siz tekrar girene kadar görünmez hale gelir.

Her ne kadar kolay bir işlem olsa da çoğu kişi daha önce yapmadığı için doğal olarak bilemez. Eğer gerekli adımları takip ederseniz, saniyeler içerisinde tamamlayabileceğiniz bir işlemdir.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

İnstagram Profili Düzenle - Hesap dondurma
İnstagram Profili Düzenle – Hesap dondurma

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır, bilgisayar üzerinden kısa sürede gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Eğer ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, aşağıdaki işlemleri takip ederek çözüm bulmanız mümkündür;

 1. Instagram’a bilgisayar üzerinden giriş yapın.
 2. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınızı açtıktan sonra sağ üst köşeden profil resminize tıklayın.
 3. Gelen ekran üzerinden profili düzenle üzerine tıklayın.
 4. Ekranda aşağı inerek, hesabımı geçici olarak kapat üzerine tıklayın.
 5. Hesabınızı neden kapattığınızı seçin.
İnstagram Hesabını Dondurma
İnstagram Hesabını Dondurma

Bundan sonra yalnızca güvenlik için şifreyi yeniden girmeniz gerekir. Ardından da hemen kapatmanız mümkündür.

Instagram Hesabı Mobilden Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma nasıl olur telefondan, birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Bilindiği üzere Instagram bilgisayar sürümü, aplikasyona kıyasla daha az özelliğe sahiptir. Ne var ki bazı işlemler, sadece buradan yapılabilir. Hesap dondurma ve silme, bunların başlıca oranlarıdır.

Dolayısıyla hesabınızı dondurmak istiyorsanız, aplikasyondan çözüm alınamamaktadır. Ancak telefondan mobil tarayıcıyı açarsanız, şu işlemleri takip ederek sonuçlara ulaşabilirsiniz;

 1. Kullandığınız mobil tarayıcıyı açın.
 2. Instagram resmi sitesine giriş yapın.
 3. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
 4. Profil ekranınıza gelin.
 5. Profili düzenle üzerine dokunun.
 6. Alt bölümden hesap dondurma üzerine gelin.

Bunları tamamladıktan sonra yalnızca şifrenizi yazarak onaylamanız gerekir. Dondurma işlemi anında tamamlanır.

Instagram Hesap Dondurma Hakkında Neler Bilinmelidir?

Instagram hesap nasıl dondurulur? Eğer bilgisayardan ya da mobil tarayıcıdan platforma girerseniz, hesabınızı kapatmanız sadece saniyelerinizi alır. Ancak burada bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Hesabınızı dondurmak, silmek değildir. Hesabınız platformda yer alsa da diğer kullanıcılar tarafından ulaşılamaz hale getirilir.

Platforma istediğiniz herhangi bir zamanda geri dönmeniz mümkündür. Bu nedenle 30 gün geçmesi ardından silinmez. Hesabınızı dondurur ve tekrar açarsanız tüm paylaşımlarınız, takipçi listeniz size geri döner.

Ancak paylaşımların yüklenmesi birkaç güne kadar uzayabilir. Dolayısıyla beklemek gerekir. Hesabı tekrar dondurup açmaya çalışmak bu süreci daha da arttırabilir. Bu noktada bilmeniz gereken hesabınız donmuş durumdayken, takipçilerinizden bazılarının sizi takipten vazgeçebileceğidir. Zira çoğu kişi, aktif olmayan bir hesabı takip etmek istemez.

Yorum yapın